Testovanie na zvieratách

LAVERA PRE ZDRAVIE, KRÁSU A POHODU

Filozofiou Lavera je existovať v súlade s prírodou, zvieratami a všetkými živými bytosťami. Preto je už od svojho počiatku proti testovaniu svojich produktov na zvieratách a účinnosť kozmetiky testuje len na dobrovoľníkoch.

Lavera a ochrana zvierat

Lavera netestuje na zvieratách ani hotové produkty, ani žiadne suroviny. Sme výrobca certifikovanej prírodnej kozmetiky a je samozrejmé, že testovanie na zvieratách nie je kompatibilné s našim myslením a filozofiou spoločnosti. Navyše, lavera nepoužíva vo svojich výrobkoch žiadne suroviny z mŕtvych stavovcov (napr. Veľrybí olej, korytnačí olej, norkový olej, sviští tuk, zvieracie kolagén). Dodržujeme prísne pravidlá pre kontrolované ekologické poľnohospodárstvo a medzinárodný Natrue štandard pre prírodnú kozmetiku.

Export lavera výrobkov do Číny

V decembri 2013 sme informovali médiá, že ukončujeme export našich produktov do Číny. Export obnovíme iba ak Čína pristúpi na vylepšenie životných podmienok zvierat určených na testovanie kozmetiky. Cez medzinárodný nátlak sa nič nezmenilo. Síce si myslíme, že každý na svete má právo prístupu k prírodnej kozmetike, ale nie za každú cenu. Hoci do Číny nedodávame je možné, že niektorí naši odberatelia a partneri tak stále robia. Nie je v našej moci im v tomto konaní zabrániť. Bohužiaľ sa zdá, že podiel lavera výrobkov sa na čínskom trhu zvyšuje práve vďaka týmto spoločnostiam. Svedčí to o popularite nemeckých značiek (napr. Neautorizovaná kópia značky DM).

Aktuálne vyhodnocujeme, ako by sme mohli pomôcť zlepšiť životné podmienky laboratórnych zvierat. Natrum je proti testovaniu na zvieratách vykonávaných čínskymi inštitúciami. Víta striktné opatrenia európskej kozmetickej direktívy proti testovaniu kozmetiky na zvieratách a volá po podobných akciách v celosvetovom meradle.